Камерна опера ” Кирил Македонски” – Концерт на француска музика

Камерна опера " Кирил Македонски" - Битола и Н.У. Центар за култура - Битола, Ве покануваат на Гала оперски концерт на 12.12.2017 година , вторник во 18 часот (Голема сала).…

Коментарите се исклучени на Камерна опера ” Кирил Македонски” – Концерт на француска музика

Театарска претстава „Експеримент“

По одличниот минатонеделен прием од публиката, на претставата „Да го поздравиш и да ми го бациш“ во Центар за Култура - Битола, следи претставата Експеримент, во режија на Јане Спасиќ…

Коментарите се исклучени на Театарска претстава „Експеримент“

Да го поздравиш и да ми го бациш

„Да го поздравиш и да ми го бациш“ е документарна претстава, авторско дело на четворица актери и еден режисер. Ја раскажува приказната за растењето, носејќи соништа за себеостварување и соочување…

Коментарите се исклучени на Да го поздравиш и да ми го бациш

Меѓународен ден на студентите – 17 Ноември

ИАЕСТЕ ЛК Битола ВЕ ПОКАНУВА СИТЕ студенти на одбележувањето на Меѓународниот ден на студентите, што го организираме на 16.11.2017 (Четврток) во Малата сала на Центар за култура - Битола. Настанот…

Коментарите се исклучени на Меѓународен ден на студентите – 17 Ноември

Фестивал на музика од светот 2017

Деветтото издание на Фестивал на музика од светот ќе ги претстави најбрилијантните музички артисти на Балканот. ПРВА ФЕСТИВАЛСКА ВЕЧЕР 10.11.2017 20:00 ч. ЉУБОЈНА - гости Џамбо Агушев, Лука МCCL ВТОРА…

Коментарите се исклучени на Фестивал на музика од светот 2017

Фестивал на италијански филм

Амбасадата на Р.Италија во Скопје и Јазично студио ЛИНГВА, во соработка со НУ Центар за култура Битола организираат Фестивал на италијански филмови во Битола- FINESTRA SUL CINEMA ITALIANO во рамките…

Коментарите се исклучени на Фестивал на италијански филм

Фестивал на новиот германски филм

Ни претставува особена чест и задоволство да Ве поканиме на отворањето на “Фестивал на новиот германски филм“ организиран од Германската амбасада во соработка со НУ Центар за култура Битола. Фестивалот…

Коментарите се исклучени на Фестивал на новиот германски филм

Француски Филмски Фестивал

Ве поканиме на „Францускиот филмски фестивал“ кој ќе се одржи на 14ти и 15ти сепрември. ПРОГРАМА: Четврток 14 септември 2017 | Центар за култура - Битола (мала сала) 20ч. -…

Коментарите се исклучени на Француски Филмски Фестивал

Премиера на филмот AVEC L’ AMOUR и концерт на групата Фолтин

Ни претставува огромна чест и задоволство да Ве поканиме на премиерата на македонскиот документарен филм AVEC L'AMOUR, кој ги освои срцата на критичарите ширум светот. После проекцијата следува концерт на…

Коментарите се исклучени на Премиера на филмот AVEC L’ AMOUR и концерт на групата Фолтин