Засекогаш во срцата

"ЗАСЕКОГАШ ВО СРЦАТА" - најубавите македонски евергрини и незаборавните песни на поп иконата - Тоше Проески во еден концерт.Настапуваат: Елена Ристеска, Ѓоко Танески, Антониа Гиговска, Наде Талевска, Димитар Андоновски, Елена…

Коментарите се исклучени на Засекогаш во срцата

Новогодишна џез бајка

На 27.12.2018 во 20:00ч. во големата сала ќе се одржи Новогодишна џез бајка. Кратки моменти претворени во долги сеќавања, многу желби заокружени со уште повеќе надеж во еден град кој…

Коментарите се исклучени на Новогодишна џез бајка

Промоција на книгата „Современи политички системи“

На 20.12.2018 со почеток во 19:00ч. во Малата сала ќе се одржи промоција на книгата „Современи политички системи“ на проф.др. Јове Кекеновски. Се работи за книга која е во обем од околу…

Коментарите се исклучени на Промоција на книгата „Современи политички системи“

Недела на современ дански филм

НУ Центар за култура Битола во соработка со НУ Кинотека на Р.М. ви претставуваат: НЕДЕЛА НА СОВРЕМЕН ДАНСКИ ФИЛМ 08-13.12.2018 г. во 20:00 ч. Мала сала. Влез бесплатен. ПРОГРАМА 08…

Коментарите се исклучени на Недела на современ дански филм

Недела на шпански филм

Ни претставува особена чест и задоволство да Ве поканиме „Недела на шпански филм 2018“ организиран од Шпанската амбасада во соработка со НУ Центар за култура Битола. Неделата ќе биде отворена…

Коментарите се исклучени на Недела на шпански филм

Flamenco Dance Company ECOS

На третата фестивалска вечер на Фестивал на музика светот ,18.11.2018 со почеток во 20:00 во Големата сала на Центарот за култура ќе настапат Кубанската сензација Flamenco Dance Company ECOS. Фламенко компанијата…

Коментарите се исклучени на Flamenco Dance Company ECOS

THE QUARTET

На втората фестивалска вечер на Фестивалот на музика од светот, 17.11.2018 со почеток во 20:00 во Ну Народен театар ќе се настапат THE QUARTET. Џез квартетот The Quartet е камерен состав…

Коментарите се исклучени на THE QUARTET

Синтезис

Овогодинешното издание на Фестивалот на музика од светот на 16.11.2018 во големата сала на Центарот за култура со почеток во 20:00ч. ќе го отвори македонската група СИНТЕЗИС. СИНТЕЗИС го комбинира…

Коментарите се исклучени на Синтезис

Фестивал на музика од светот 2018

Овогодинешнето јубилејно 10-то издание на Фестивалот на музика од светот ќе се одржи во три фестивалски вечери на кои ќе настапат македонската група Синтезис, џез квартетот The Quartet и кубанската…

Коментарите се исклучени на Фестивал на музика од светот 2018