Центар за култура

август 31, 2017

Премиера на филмот AVEC L’ AMOUR и концерт на групата Фолтин

Ни претставува огромна чест и задоволство да Ве поканиме на премиерата на македонскиот документарен филм AVEC L’AMOUR, кој ги освои срцата на критичарите ширум светот. После […]
август 20, 2017

Поезија на пат

На 25.08.2017 (петок) со почеток во 20.30 часот во малата сала на НУ Центар за култура Битола, и оваа година ќе се одржи поетско читање како […]
јули 20, 2017

47. Фестивал на народни песни и игри „Илинденски денови“

47 издание на републичкиот фестивал на народни песни и игри „Илинденски денови“ Битола 2017 Богата фестивалска програма, многубројни гости од Македонија и Чиле, Чешка, Хрватска, Словенија […]
јуни 8, 2017

Недела на шпански филм

Центар за култура Битола и Амбасада на Шпанија во РМ имаат чест да ве поканат на филмскиот циклус НЕДЕЛА НА ШПАНСКИ ФИЛМ. Циклусот ќе биде отворен […]
мај 20, 2017

СВЕТСКА ПРЕМИЕРА на Пиратите од Карибите: Одмаздата на Салазар (3D)

Бидете дел од СВЕТСКАТА ПРЕМИЕРА на продолжението на еден од најголемите хитови последната деценија! Проекции: Четврток 25.05.2017 20:00 (3D) Четврток 25.05.2017 22.30 (2D) Петок 26.05.2017. 20:00 […]
март 23, 2017

Роби Лакатош

НУ Центар за култура Битола и Камерниот Оркестар со огромно задоволство Ви го најавуваат првиот концерт во 2017, на кој како солист ќе настапи врвниот виолинист, […]
март 21, 2017

Фолтин

текст
март 21, 2017

Richard Galiano

test