август

август 31, 2017

Премиера на филмот AVEC L’ AMOUR и концерт на групата Фолтин

Ни претставува огромна чест и задоволство да Ве поканиме на премиерата на македонскиот документарен филм AVEC L’AMOUR, кој ги освои срцата на критичарите ширум светот. После […]
август 20, 2017

Поезија на пат

На 25.08.2017 (петок) со почеток во 20.30 часот во малата сала на НУ Центар за култура Битола, и оваа година ќе се одржи поетско читање како […]